Erapiloodi praktika helikopteril

36,450 €Registreeru

Erapiloodil on õigus tegutseda kaptenina või teise piloodina mitteärilistel lendudel loale kantud tüübipädevusmärgetele vastaval kopteril. Esialgne litsents lubab sul lennata päevasel ajal, visuaallennu tingimustes, ühemootorilistel kolbmootoriga kopteritel mis on kvalifitseeritud kui ühe piloodi õhusõidukid (nt. Robinson 22, Robinson 44, Enström 480 jne).

Erapiloot ei tohi vedada reisijaid, kui ta ei ole 90 päeva jooksul iseseisvalt sooritanud kolme starti ja maandumist sama tüüpi kopteril. Erapiloodi õppematerjalid on kõik inglise keelsed. Samuti pead enne iseseisvat lendamist sooritama inglise keelse raadioside eksami.

Kuna kõik kopterid on erinevad tüübid siis ei saa niisama lihtsalt ühe mudeli pealt teise peale “hüpata” nagu seda saab teha väikelennukite puhul. Et lennata mõne teise kopteri mudeliga pead läbima tüübipädevuse koolituse. NAA võimaldab sul valida kahe kopteri tüübi vahel: Robinson 44 ja Enström 480. Mõlemad on 4-kohalised masinad kuid natuke erineva lennutunni hinnaga. R44 1 lennutunni hind koos instruktoriga on 675 eur + km ja EN48 vastavalt 790 + km.

Juhendaja

Armin Mau

Armin on õppinud kopteri ametipiloodiks Tartu Lennukolledžis (praegune Eesti Lennuakadeemia). Peale Eesti on lendamine viinud teda õppima ja töötama Saksamaale, Norrasse ning Suurbritanniasse. NAA lennukoolis annab Armin praktilist lennukoolitust kopteril Robinson 44.