Õppelennud

Õppelennud toimuvad Tallinna lennuväljal ja eelneval kokkuleppel oma instruktoriga. Instruktor määratakse Sulle siis kui oled end õpilaseks registreerinud. Aktiivsem osa lendamisest toimub kevadest sügiseni, kuna sõltume üksjagu ilmast. Meil peab olema teatav nähtavus ja pilve kõrgus, et oleks võimalik visuaallende läbi viia.

Enne õppelendude algust pead hankima endale lennuvälja loa. Tallinna lennuväli on lennujulgestusala, kus kehtivad ranged turvareeglid. Lennuvälja loa saamiseks tuleb  sul esitada karistusregistri väljavõte.

Siin on näha lennujaama tagumise värava asukoht – Väike-Sõjamäe 2, Tallinn.

Enne tutvumislendu

Enne kõige esimest lendu (vt. ka tutvumislend) ei pea õpilane olema eriliselt ettevalmistatud. Selleks ei pea olema ka lennuvälja luba. Esimese lennu aeg lepitakse mõne instruktoriga jooksvalt kokku. Oluline on, et tuleksid mugavas riietuses ja kindlasti kinnise kannaga jalanõudega (rannajalatsid ja kõrged kontsad lennukisse ei sobi).

Enne õppelendude algust

Iga lend vajab etteplaneerimist. Piloot vajab teavet ilmastiku, vajaliku kütuse, oma lennutrajektoori jpm kohta. Planeerimine on üks osa lennust. Seega harjuta ennast mõttega, et lend ei hakka mitte siis kui lennuki rattad maast lahti saavad, vaid tükk aega enne seda. Soovitame sul koostada oma lennukaartide mapp. Sinna peavad kuuluma kõik visuaallennuks vajalikud kaardid (VAC – visuaallähenemise kaart, LDC – maandumiskaart ja ADC – lennuvälja kaart). Oluline on, et hakkaksid kohe algusest peale Tallinna ja teiste, Eesti lennuväljadega tutvust tegema.

Õpi kasutama e-AIP materjale. AIP on lühend sõnast Aeronautical Information Publication ja see dokumendikogum on piloodi peamiseks tööriistaks lendude planeerimisel. Igal riigil on oma AIP. Paneme siia Eesti AIP lingi. Kui selle avad näed vasakul menüüs 3 osa: Üldosa, Marsruudid ja Lennuväljad. Lennuväljade alt leiad ka kaardid. Selleks pead kuvama PDF vaadet. Kliki PDF nupul mis on ülal vasakul ja skrolli siis dokument vajaliku kaardini.

EESTI AIP

Siin on ka elektrooniline Eesti visuaallennu kaart. Paberkandjal kaardi saad soetada Lennuametist /Lõõtsa 5, Tallinn/. See kaart peab olema õpilasel lendude ajal ALATI kaasas.

EESTI VFR KAART